0
دانلود رایگان کتاب مبحث ۱ مقررات ملی ساختمان | بهترین و کاربردی ترین سایت در زمینه فایلهای آموزشی تصویری و ebook
0

دانلود رایگان کتاب مبحث ۱ مقررات ملی ساختمان

کتاب و جزوه دانشگاهی

۱۳۹۵/۱۲/۰۵

توسط : مدیریت

100 بازدید

مقررات ملی ساختمان , مجموعه ای از حداقل های مورد نیاز و بایدها و نباید های ساخت و ساز است که با توجه به شرایط فنی و اجرایی و توان مهندسی کشور و با بهره گیری از آخرین دست آورد های روز ملی و بین المللی و برای آحاد جامعه کشور , تهیه و تدوین شده است.

مقررات ملی ساختمان مجموعه ای است ازضوابط فنی, اجرایی و حقوقی لازم الرعایه در طراحی , نظارت و اجرای عملیات ساختمانی اعم از تخریب , نوسازی , توسعه بنا , تعمیر و مرمت اساسی , تغییر کاربری و بهره برداری از ساختمان که به منظور تامین ایمنی , بهره دهی مناسب , آسایش , بهداشت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه وضع می گردد.
در کشور ما و در کنار مقررات ملی ساختمان مدارک فنی دیگر از قبیل آیین نامه های ساختمانی , استانداردها و آیین کارهای ساختمان سازی , مشخصات فنی ضمیمه پیمان ها نشریات ارشادی و آموزشی توسط مراجع مختلف تدوین انتشار می بابد که گر چه از نظر کیفی و محتوایی حایز اهمیت هستند , اما با مقررات ملی ساختمان تمایز های آشکاری دارند.
آنچه مقررات ملی ساختمان را از این قبیل مدارک متمایز می سازد , الزامی بودن , اختصاری بودن و سازگار بودن آن با شرایط کشور از حیث نزیروی انسانی ماهر , کیفیت و کمیت مصالح ساختمانی , توان اقتصادی و اقلیم و محیط می باشد تا از این طریق نیل به هدف های پیش گفته ممکن گردد.
در حقیقت مقررات ملی ساختمان , مجموعه ای از حداقل های مورد نیاز و بایدها و نباید های ساخت و ساز است که با توجه به شرایط فنی و اجرایی و توان مهندسی کشور و با بهره گیری از آخرین دست آورد های روز ملی و بین المللی و برای آحاد جامعه کشور , تهیه و تدوین شده است.

مسلم آرام

تاریخ عضویت : ۱۰ دی ۱۳۹۷

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.