Android SDK (software development kit)

Android SDK 

Android SDK (software development kit)

Android SDK (software development kit) - وبسایت بوکزار

کیت توسعه نرم افزار (SDK) اندروید، شامل مجموعه جامعی از ابزارهای توسعه است. این کیت، اشکال زدایی، کتابخانه ها، شبیه ساز گوشی بر پایه QEMU، مستندات، کد نمونه و آموزش ها را در بر می‎گیرد. در حال حاضر سیستم عامل های توسعه یافته پشتیبانی شده شامل کامپیوترهایی می شود که لینوکس را اجرا می کنند. از مارس ۲۰۱۵، SDK در سیستم عامل اندروید در دسترس نیست، اما توسعه نرم افزار با استفاده از برنامه های تخصصی اندرویدی امکان پذیر است.

پیشرفت های SDK اندروید به موازات پیشرفت کلی سیستم عامل اندروید است. همچنین SDK در صورتی که برنامه نویسان مایل باشند برنامه های خود را در دستگاه های قدیمی‎تر هدف قرار دهند، از نسخه های قدیمی‎تر سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند. ابزارهای توسعه اجزای قابل بارگیری هستند، بنابراین پس از بارگیری آخرین نسخه و سیستم عامل، ابزارها و سیستم عامل های قدیمی تر این امکان را دارند که برای آزمایش سازگاری بارگیری شوند.

ابزارهای سیستم عامل اندروید SDK

ابزارهای سیستم عامل اندروید SDK یک زیرمجموعه قابل بارگیری مجزا از کلّ SDK است که از ابزارهای خط فرمان (محلی مه کاربر می تواند فرمانهای سیستم عامل را بنویسد) مانند adb و faastboot تشکیل شده است.

پل اشکال زدایی اندروید (ADB)

Android Debug Bridge (ADB) ابزاری برای اجرای دستورات در یک دستگاه اندروید متصل است. مبدل adbd روی دستگاه اجرا می شود و مشتری adb یک سرور پس زمینه را برای دستورات چندبرابر ارسال شده به دستگاه ها شروع می کند. علاوه بر رابط خط فرمان، رابط کاربری گرافیکی متعددی برای کنترل adb وجود دارد.

به عنوان مثال، برنامه های اندرویدی را می توان با تهیه نسخه پشتیبان از یک پوشه ذخیره کرد، که نام این نسخه backup.ab است.

Fastboot

Fastboot  یک پروتکل است و دارای ابزاری با همین نام است که با پکیج اندروید SDK استفاده می شود. و در درجه اول برای تغییر سیستم فایل های فلش از طریق اتصال USB از کامپیوتر میزبان استفاده می شود. این امر مستلزم راه اندازی دستگاه در حال بارگیر یا حالت Secondary Program loader است که در آن تنها ابتدایی ترین سخت افزار انجام می شود. پس از فعال کردن پروتکل در خود دستگاه، مجموعه خاصی از دستورات ارسال شده از طریق USB را با استفاده از یک خط فرمان می پذیرد. برخی از متداول ترین دستورات fastboot عبارتند از: Flash – Erase – Reboot – Devices – Format .

مطالعه بیشتر