نقاشی دیجیتال چیست؟

نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال چیست؟

نقاشی دیجیتال نوعی هنر نوظهور است که در آن تکنیک‎های نقاشی سنتی (مانند آبرنگ، روغن، ایمپاستو و …) با استفاده از کامپیوتر، تبلت دیجیتالی و قلم دیجیتالی و نرم افزار به کار می‎روند و در حقیقت اینها بوم شما هستند.

شما می‎توانید از تبلت و قلم روی ماوس استفاده نمایید، زیرا قلم بسیار حساس به فشار است و می‎تواند کمترین تغییرات فشار و شیب دست شما را هنگام ترسیم یا نقاشی انتخاب کند. برس‎های دیجیتال نیز به طور خاص برای کار با این خودکارها طراحی شده‎اند. تبلت و قلم‎های گرافیکی Wacom طوری طراحی شده‎اند که به عنوان پالت و قلم مو یا مداد شما عمل می‎کنند. قطعه سوم تجهیزات مورد نیاز شما علاوه بر تبلت و قلم یک برنامه نرم افزاری نقاشی است که از شرکت مربوطه خریداری می‎کنید و روی رایانه خود نصب می‎کنید.

نقاشی دیجیتال نوعی هنر دیجیتالی است، اما از نوع هنر کامپیوتری نیست، به این معنی که رایانه شامل تولید خودکار تصویر از مدل‎های ریاضی ایجاد شده توسط هنرمند نمی‎شود. در نقاشی دیجیتال، هنرمند از تکنیک‎های نقاشی استفاده می‎کند تا تصویر را به صورت مستقیم روی کامپیوتر ایجاد نماید.

نقاشی دیجیتال چیست؟ - وبسایت بوکزار

نقاشی دیجیتال همچنین از دستکاری دیجیتالی عکس‎ها متمایز است، از این نظر که یک ساخت و ساز اصلی “از ابتدا” است. با اینکه عناصر عکاسی ممکن است در نقاشی‎های دیجیتالی گنجانیده بشوند، اما آنها پایه و اساس اصلی نیستند. در برخی تصاویر ممکن است هیچ عنصر عکاسی وجود نداشته باشد و در تصاویر دیگر این انکان وجود دارد که از ده‎ها عنصر عکاسی مجزا استفاده کنیم.

اثر هنری اورجینال، یک فایل دیجیتالی است و به طور عادی فروخته نمی‎شود. چاپ‎های نسخه دیجیتال محدود هستند و برای نمایشگاه و فروش ساخته می‎شوند.

از سه برنامه برای نقاشی می‎توانید استفاده نمایید: PHOTOSHOP (توسط adobe.com)، PAINTER (توسط Corel.com) و REBELLE (توسط escapemotions.com).

با استفاده از رایانه، برنامه نرم افزاری رایانه‎ای و قلم و تبلت گرافیکی شما آماده نقاشی دیجیتالی هستید! و چه دنیای سرگرم کننده‎ای است. در سایت ما  مراحل آموزش نقاشی دیجیتال را برای شما آورده‎ایم.

مطالعه بیشتر