مراحل شروع برنامه نویسی

مراحل شروع 

مراحل شروع برنامه نویسی

مراحل شروع برنامه نویسی - وبسایت بوکزار

در راستای یادگیری برنامه نویسی موبایل، آشنایی با نحوه کدنویسی صرفا اولین گام ساختن یک برنامه محسوب می شود. بهترین نتیجه برای برنامه نویسی وقتی بدست می آید که اسناد و کد تمیز (clean code) نوشته شود و تمرین شود. پس برای این کار این برنامه ها را در جلسه تمرین خود ترتیب دهید:

۱. ایجاد یک ایده برنامه نویسی

برنامه نویسی خود را با ساخت یک ایده برنامه شروع کنید. مشکلاتی که مردم در زندگی روزمره با آن روبرو هستند را پیدا کنید. آن ها را لیست کنید و از میان آنها، مواردی را انتخاب کنید که بیشترین حس را در شما ایجاد می کند. پس از تصمیم گیری و انتخاب، طرح ریزی برنامه خود را دقیق انجام دهید.

۲. جزئیات برنامه را تنظیم کنید

نکته مهم دیگر هنگام تهیه پروتکل(برنامه)، ایجاد اطمینان نسبت به درک برنامه شماست. کاربران باید این را امکان را داشته باشند که بدون مراجعه به صفحات دیگر صفحه شما را بیابند. علاوه بر این، شما نیازمند این هستید که ویژگی های برنامه را به خوبی مشخص نمایید. اگر می خواهید کاربران شما ماندگار شوند، بسیار مهم است که یک رابط کاربری عالی ایجاد کنید.

۳. افراد مورد نیاز خود را استخدام کنید و یا با آنها همکاری نمایید

با شروع کار، شاید این امکان برای شما وجود نداشته باشد که همه برنامه را به صورت کامل خودتان تهیه کنید. به عنوان مثال، شما در برنامه نویسی خوب هستید، اما ممکن است مهارت طراحی را نداشته باشید. در این شرایط بهتر است از کسی کمک بگیرید که متخصص این زمینه است.

۴. برنامه خود را تِست کنید

پس از اتمام برنامه نویسی، باید به قسمت تِست بروید. وجود اشکالات (bugs) در اولین برش هر نرم افزاری اجتناب ناپذیر است. برای این کار، دوستان شما می توانند برنامه را بارگیری کنند و یه آنها اجازه دهید از طریق آن بازی کنند. در صورت مشاهده هر گونه اشکال، می توانند همین ارتباط را با شما برقرار کنند. این فیدبک به شما کمک می کند که در یک برنامه چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.
پس در خاتمه این را به یاد داشته باشید که برای برنامه نویسی، ابتدا باید ایده برنامه خود را پیدا کنید، جزئیات آن را تنظیم کنید و برای این کار با افراد متخصص همکاری کنید و یا از اطلاعات آنها استفاده کنید و در پایان برنامه خود را تست کنید تا ایرادات آن مشخص شود. همکاران مجرب و متخصص ما آماده ارائه هرگونه خدمات و اطلاعات به شما عزیزان هستند.

مطالعه بیشتر