طراحی وب چیست؟ راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت

طراحی وب چیست؟ 

طراحی وب چیست؟ راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت

طراحی وب چیست؟ راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت - وبسایت بوکزار

طراحی وب سایت، فرآیند برنامه ریزی، مفهوم آفرینی و تنظیم محتوای مورد نظر برای اینترنت است. طراحی وب مدرن فراتر از نحوه زیباشناسی چیزهاست و عملکرد و نحوه کار آنها را در بر می‎گیرد. طراحی وب محدود به وب سایت ها نمی باشد و برنامه های دیگری مانند برنامه های وب، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربری است.

عناصر طراحی وب

هنگام طراحی وب سایت، لازم است نگاه و عملکرد سایت را هم در نظر بگیرید. ادغام این عناصر در طراحی، صرف نظر از نحوه اندازه گیری عملکرد، در به حداکثر رساندن عملکرد سایت کمک خواهد کرد. آیا می دانید که به دلیل بهینه سازی موتور جستجو، طراحی وب می تواند تاثیر زیادی در عملکرد شما در موتورهای جستجوگر مانند Google  داشته باشد؟

عناصر دیداری

به طور خلاصه عناصری که در طراحی خود به آن ها نیاز دارید و باید دقت لازم را در کاربرد مناسب آنها به کار ببرید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز خوب ظاهر می شود عبارتند از: نسخه کپی، فونت ها، رنگ ها، چیدمان، شکل ها، فاصله، تصاویر و شمایل و ویدئوها.

عناصر عملکردی

عناصر عملکردی که در طراحی سایت به آن نیاز دارید به طور اجمالی عبارتند از: جهت یابی، سرعت، انیمیشن ها، تعاملات کاربر، ساختار سایت، سازگاری بین مرورگر و تقابل دستگاه.

انواع طراحی وب سایت

اگرچه ممکن است شما به مقاله هایی برخورده باشید که درباره سبک های مختلف طراحی وب سایت(ثابت، استاتیک، سیال و غیره) صحبت می کنند. در جهان امروز، تنها دو راه برای طراحی صحیح یک وب سایت وجود دارد: وب سایت های منطبق شده(سازگار) و وب سایت های پاسخگو.

بهترین بخش این است که با ابزارهای طراحی مدرن، نیازی به دانستن نحوه کدگذاری برای ساختن وب سایت های خیره کننده ای نیست که در همه دستگاه ها عالی به نظر می رسند. دانستن جواب مثبت و منفی وب سایت های سازگار و پاسخگو به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه چیزی برای شما مناسب است.

وب سایت های منطبق

طراحی وب منطبق از دو یا چند نسخه از وب سایت استفاده می کند که برای اندازه های مختلف صفحه نمایش، سفارشی شده اند. وب سایتهای سازگار این امکان را دارند که براساس چگونگی تشخیص سایت برای نمایشِ نسخه مورد نیاز تقسیم شوند.

وب سایت های پاسخگو

وب سایت های پاسخگو از ترکیب شبکه های انعطاف پذیر با بِرِک پوونتز(استفاده از پرس و جوهای رسانه ای) برای ایجاد نمای سفارشی در هر اندازه صفحه استفاده می کنند. برخلاف سایت های سازگار که فقط هنگام برخورد با نقطه ضعف سازگار می شوند، وب سایت های پاسخگو به طور مداوم با توجه به اندازه صفحه تغییر می کند.

ابزار طراحی وب سایت

دو روش اصلی برای طراحی وب سایت وجود دارد: استفاده از یک برنامه دسک تاپ یا استفاده از سازنده وب سایت. ابزاری که تصمیم به استفاده از آن را دارید، بسته به اندازه تیم، بودجه شما، نوع سایت و نیازهای فنی آن، تا حد زیادی متفاوت خواهد بود.

برنامه های دسک تاپ

محبوب ترین برنامه های دسک تاپ برای طراحی وب سایت، فتوشاپ و Sketch هستند. این فرآیند به طراحانی نیاز دارند که قبل از ارسال آن به تیم توسعه، طرحی را تهیه کنند و آن را به کد تبدیل کنند.

برای توضیحات بیشتر در رابطه با طراحی سایت به ما مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر