ساخت ریسایکلر ویو در اندروید استودیو

ساخت ریسایکلر 

ساخت ریسایکلر ویو در اندروید استودیو

ساخت ریسایکلر ویو در اندروید استودیو - وبسایت بوکزار

ریسایکلر ویو اندروید، نسخه پیشرفته ترِ List View با عملکرد بهتر و مزایای دیگر است. با استفاده از ریسایکلر ویو و کاردویو با هم، هم لیست ها و هم شبکه ها به راحتی ایجاد می شوند. در اینجا اطلاعات کاملی درباره ریسایکلر ویو و نمونه های دیگر آورده شده است.

در این آموزش قصد داریم نحوه ارائه (Render) یک ریسایکلر ویو ساده با طرحی سفارشی را یاد بگیریم. همچنین ما نوشتن کلاس آداپتور، افزودن لیست جداکننده را می آموزیم. نمای ریسایکلر که قصد داریم آن را طراحی کنیم، شامل لیست فیلم هایی است که عنوان، ژانر و سال انتشار را نشان می دهد. در زیر ویجت ریسایکلر ویو با ویژگی های لازم قرار دارد.

قبل از شروع، مطمئن شوید که اندروید استودیو خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کرده باشید.

۱.    ایجاد پروژه جدید

  • در اندروید استودیو، به پوشه New project بروید و تمام جزئیات مورد نیاز برای ایجاد یک پروژه جدید را پُر کنید. هنگامی که درخواست انتخاب یک فعالیت پیش فرض را می دهد، Blank Activity  را انتخاب کنید و ادامه دهید.
  • gradle را باز کنید و تابع ریسایکلر ویو را اضافه کنید. Come.android.support:recyclerview-v7:26.1.0 و پروژه را بازسازی کنید.
  • با جدیدترین نسخه ابزارهای ساخت، اندروید استودیو برای هر فعالیت دو فایل طرح بندی ایجاد می کند. برای فعالیت اصلی، این فعالیت را ایجاد کرده است. فعالیت_xml (شامل Coordinatorlayout و Appbarlayout) و content_main.xml (برای محتوای واقعی). محتوای_main.xml و ویجت نمایش ریسایکلر را باز کنید.
  • xml واقع شده در زیر res ⇒ values را باز کنید.
  • xml را در زیر res ⇒ values را باز کنید و ابعاد را اضافه کنید.

۲.    نوشتن کلاس آداپتور

  • یک کلاس به نام java ایجاد کنید و عنوان، ژانر و سال را معلوم کنید. همچنین روش‎های getter/setter را به هر متغیر اضافه کنید.
  • یک طرح xml به نام movie-list-row.xml ایجاد کنید. این طرح فایل، یک ردیف مجزا را در ریسایکلر ویو از طریق نمایش نام فیلم، ژانر و سال انتشار ارائه می دهد.

۳.    افزودن تقسیم کننده/جدا کننده (Divider/Separator) ریسایکلر ویو

شما می توانید با استفاده از  Divider Item Decoration که توسط کتابخانه پشتیبان تهیه شده است، خط تقسیم کننده بین ردیف ها را اضافه کنید.

۴.    خط تقسیم کننده سفارشی با حاشیه ها(margins)

تقسیم پیش فرض، پهنای کل ردیف مورد را اِشغال می کند. در بعضی سناریوها، ممکن است بخواهید حاشیه ای را به خط تقسیم کننده اضافه کنید. برای این کار شما نیازمند این هستید که از طریق تهیه حاشیه های لازم و رنگ تقسیم کننده، یک کلاس تقسیم کننده سفارشی ایجاد نمایید.

۵.    نمایش ریسایکلر ویو پیمایش افقی

اگر می خواهید ریسایکلر ویو را به صورت افقی نمایش دهید، می توانید این کار را فقط با تغییر یک خط کد انجام دهید.

۶.    افزودن Recycler View Item Click Listener

ریسایکلر ویو روش On Item Click Listener را برای شناسایی کلیک آیتم ندارد. شما باید کلاس خود را که در حال گسترش  RecyclerView.OnItemTouchListener بنویسید.

برنامه را اجرا Run)) کنید و کلیک روی مورد را تایید کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالعه بیشتر