جایگاه کلمات کلیدی در محتوانویسی

جایگاه کلمات کلیدی

جایگاه کلمات کلیدی در محتوانویسی

انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای محتوانویسی یک کار مهم است، اما برخی از کپی کنندگان به این امر توجه کافی ندارند. کلمات کلیدی مناسب قادر هستند تفاوت زیادی در عملکرد محتوای شما ایجاد کند. پس منتظر چی هستید؟ در سایت ما  بیاموزید که چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای محتوانویسی انتخاب کنید!

جایگاه کلمات کلیدی در محتوانویسی - وبسایت بوکزار

چرا برای محتوانویسی به کلمات کلیدی موثر نیاز دارید؟

کلمات کلیدی همان چیزی است که شما را به صورت آنلاین پیدا می کند، بنابراین باید واقعا به آنها توجه درخوری داشته باشید.

موتورهای جست‎وجوی پیمایشی (search engine crawlers) از کلمات کلیدی برای تعیین نمونه شما استفاده می کنند. آنها سپس با مقایسه قطعه خود با دیگران که کلمات کلیدی مشابه را هدف قرار می دهند، تصمیم می‎گیرند که در مورد رابطه و محبوبیت، آنها را ارزیابی کنند.

اصولا هرچه کلمه کلیدی شما بهتر باشد، رتبه بالاتری خواهید داشت. با این وجود، شما باید محتوای ارزشمند و درجه یکی نیز داشته باشید، صرفا داشتن بهترین کلمه کلیدی در جهان به شما کمک نمی کند تا در SERPS رتبه بالایی داشته باشید.

چه چیزی باعث ایجاد یک کلمه کلیدی خوب می شود؟

سه عنصر اصلی وجود دارد که به ایجاد بهترین کلمات کلیدی برای محتوانویسی کمک می کنند:

  • اختصاصی بودن
  • عبارات long-tail
  • عبارات جست‎وجوی واقع گرایانه

منظور از کلمات کلیدی Long tail مواردی است که قسمت های نزدیک به انتهای منحنی تقاضای جست‎وجو را تشکیل می دهند. این کلیدواژه ها معموات شامل جزئیات بیشتر و هدفمندتر هستند. رقابت در این موارد کمتر است. کلمات کلیدی خاص منطقه نیز بسیار مهم هستند زیرا آنها به موتورهای جست‎وجو می گویند تجارت شما در کجاست و بنابراین به مشتریان محلی کمک می کنند تا شما را پیدا می کنند. استفاده از عبارات جست‎وجوی واقع گرایانه، بسیار مهم است. شما باید از عباراتی استفاده کنید که توسط مشتریان بالقوه جست‎وجو می شوند، در غیر این صورت صفحه شما هرگز ظاهر نمی شود.

 

 

مطالعه بیشتر