آنریل انجین ۴: هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

آنریل انجین ۴: هوش مصنوعی 

آنریل انجین ۴: هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

در این مقاله، می‎آموزید که چگونه از behavior trees و ادراکات هوش مصنوعی استفاده نمایید و یک کاراکتر هوش مصنوعی ساده خلق نمایید که دشمنان را پرتاب می‎کند و به آنها حمله می‎کند.

در بازی‎های ویدیویی، هوش مصنوعی (AI) به طور معمول به چگونگی تصمیم‎گیری شخصیت غیرقابل بازی(نقش غیرقابل کنترل) اشاره می‎نماید. این همچنین می‎تواند چیزی پیچیده‎تر مانند بازیکن تحت کنترل هوش مصنوعی در یک استراتژی زمان واقعی باشد.

در آنریل انجین، قادر هستید هوش مصنوعی را با استفاده از behavior trees ایجاد نمایید. Behavior tree سیستمی است که برای تعیین اینکه کدام یک از عملکردهای هوش مصنوعی باید انجام بشود مورد استفاده قرار می‎گیرد.

آنریل انجین 4: هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) - وبسایت بوکزار

شروع کار

برای ایجاد یک شخصیت هوش مصنوعی، نیازمند سه چیز هستید:

  1. بدن: این نمایش فیزیکی شخصیت است. یعنی یک بازیکن وجود دارد.
  2. روح: روح موجودی است که شخصیت را کنترل می‎کند. روح می‎تواند بازیکن یا AI باشد.
  3. مغز: مغز نحوه تصمیم‎گیری هوش مصنوعی است. شما می‎توانید این کار را به روش‎های مختلفی از قبیل کدC++، نقشه‎ها یا behavior trees ایجاد نمایید.

از آنجا که شما بدن را در حال حاضر دارید، تنها چیزی که شما نیازمند آن هستید یک روح و مغز است. اول، شما یک کنترل‎کننده ایجاد می‎نمایید که روح خواهد بود.

کنترل‎کننده چیست؟

کنترل‎کننده یک بازیگر غیر‎فیزیکی است که می‎تواند یک گروپ را در اختیار داشته باشد. مالکیت به کنترل‎کننده این اجازه را می‎دهد که Pawn را کنترل کند. این به معنای فشار دادن یک دکمه و انجام کارهایی توسط  Pawn است. کنترل‎کننده ورودی‎ها را از دستگاه پخش دریافت می‎کند و سپس می‎تواند ورودی‎ها را به Pawn ارسال نماید. کنترل‎کننده همچنین می‎تواند در عوض ورودی ها را کنترل کند و سپس به Pawn می‎گوید عملی را انجام بدهد.

ایجاد Behavior Tree

اکنون برای بخش مغزِ هوش مصنوعی نیازمند ایجاد منطق هستید که رفتار بازیکن را هدایت می‎کند. برای این کار از behavior trees استفاده نمایید.

برای این کار به AI/Characters بروید و به ترتیب Add New/Artificial Intelligence/Behavior Tree انتخاب کنید. آن را نامگذاری نمایید و سپس باز کنید.

در اینجا به اختصار درباره آموزش ایجاد هوش مصنوعی در آنریل انجین صحبت کردیم. برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره هوش مصنوعی به سایت ما  مراجعه نمایید.

 

مطالعه بیشتر